ÖZLEM

Ağustos 2, 2021 Kapalı Yazar: Severus Septimus

Allah’ın belanızı nasıl verebileceğini birinci dereceden deneyimleyebileceğiniz bir duygu arıyorsanız doğru yerdesiniz. Cehennemin gazabını içinde hissedersiniz; yüreğiniz yanar, başka bir şey düşünemez olursunuz.

Sizi düşünmüyor olma ihtimali bile yaşadıklarınıza engel olmaz. “Özledim” yazmanızı geciktirir yahut tamamen engeller sizi. Çünkü gelecek cevaptan korkarsınız. Zaten başınıza gelenlerin çoğu da, korkaklıktan kaynaklanır. Yaptığınız hatalara baktığınız zaman korku obruklarından çıkıp aşk tepelerinin zirvesine çıkmaya cesaret edememiş olmanın dayanılmaz pişmanlığıyla yüzleşirsiniz. Ne kadar korkaksanız o kadar çabuk kaybeder, o kadar uzun özlersiniz.

Onsuzluğu deneyimlemek sizi farklı düşünmeye sevk ediyor. Kara kışı geçirmiş çiftçiler gibi geleceğinizi daha tedbirli planlıyorsunuz. O’nun sizinle olmama ihtimali tüm vücudunuza acı çektirirken sizin yanınızda olma ihtimali ne kadar az olursa olsun o ufacık ipe sıkı sıkıya kendinizi bağlıyorsunuz.

Kıskanıyorsunuz. Ölümüne kıskanıyorsunuz. Ama hiçbir şey yapamıyorsunuz. Elinden tutup, sarılmak istiyorsunuz. Daha önce edemediğiniz sohbetleri şimdi etmek istiyorsunuz ama olmuyor. Önünüzde çok büyük bir engel var o da kendiniz. Tüm bunları fatkettiğinizde istediğiniz tek şey, her şey için geç kalmış olmamayı dilemek oluyor. Karşınızdaki insanın elinizden kayışını izlediğiniz gibi başka birinin elini de tutabileceği aklınızdan çıkmıyor.

Yapmanız gereken her şeyi yapsanız bile yeterli gelemeyebileceğini bilmek sizi daha da motive ediyor her şeye belki de özlediğiniz insana karşı bile bir savaş motivasyonu yaşıyorsunuz.

Ama ÖZLÜYORSUNUZ, ÖZLÜYORSUNUZ ve yine ÖZLÜYORSUNUZ içinizde değişmeyen tek şey bu oluyor.