UYKUSUZLUK

Ağustos 4, 2021 Kapalı Yazar: Severus Septimus

Uyumayı sevmeyi bırakmak ve uykusuzluk aynı anda gelmesi muhtemel iki farklı misafir gibi girerler hayatınıza girdikten sonra çıkarlar mı orası benim için henüz mechul. Bazı olaylar insana nedensizmiş gibi gelir uykusuzluk da bir anda ortaya çıkar. Nedeni olduğunu bilseniz de yokmuş gibi davranmak işinize gelebilir.

Uykusuzluğun nedeni kendi iç çekişmeleriniz olabilir. Mahkemede karar vermesi gereken bir yargıçsınız ama suçlu da sizsiniz mağdur da … Yargılama kısmı başlamadan önce de tanıkları dinleme mevzusu vardır. Tanıkları da çok iyi tanıyorsunuzdur bizzat anılarınız tanıklık eder mahkemenize. Bu yüzden biraz uzun süren bir yargı süreci sonunda şu ya da bu şekilde aklanırsınız: Cezanızı çekmiş, gereken dersi almışsınızdır çünkü.

Bazen de uyku size sadece birini hatırlatır. Uykuyu çoğu insan sevse de, çoğu insanın ne sevdiği umrumuzda olmaz, bir kişidir sizin için insanlık o an. Mahkemelerinizde cezalardan biri de belki onun sevdiği şeyleri ruhen onun varlığınıza hissedemeden yapmanın size verdiği huzursuzluktur.

Tüm bu medcezirlerin arasında artık uykuyu sevmeyi bırakıyorsunuz ama uyumayı sevenlerin arasındaki o bir kişi uyumasınız da aklınızdan çıkmıyor.

Dipnot: Belki de sıcakla gelen yan etkileri yaşıyorsunuzdur o da bir seçenek tabii 🙂

İyi Uykular!

Tutuşur, geceler yanar, geceler söner.
Bedenim altüst, sarhoş başım döner.
Karışır tenime karışır teninin tuzu bir tanem.
Vazgeçilir gibi değil, bu med cezirler.